Znie to síce šialene, no robota majú dnes doma už tisíce Slovákov. Stojí za tým jednoduchý vysávač, ktorý upratuje za vás. Takýto „zážitok“ si doma za rok dopraje viac ako 10-tisíc ľudí. Štatistiky predaja ukazujú, že najúspešnejšia spoločnosť s drvivým náskokom v tejto kategórii je iRobot. Len za mesiac predá viac než 700 robotických vysávačov.

No a práve iRobot prináša na Slovensko úplnú novinku. Ďalšiu generáciu svojho vysávača, ktorý dostal kameru, pripojí sa u vás doma na Wi-Fi a spustiť ho môžete aj z práce mobilom. Je to taký pomalý začiatok internetu vecí a ďalšia inteligentná hračka u vás doma. Najväčším vylepšením oproti minulej generácii je lepší výkon, nová navigácia a možnosť povysávať veľké plochy bez toho, aby bol vysávač „stratený v priestore“. Nový iRobot dostal označenie Roomba 980.

Tvarom a funkciami sa podobá na predchodcov, no vďaka kamere, ktorá sleduje okolie a orientuje sa podľa vecí, ktoré „vidí“ okolo seba, dokáže efektívne povysávať  naraz až 185 štvorcových metrov. Oproti minulej generácii je to výrazný skok.

Novinka automaticky deteguje koberce, pri veľkých nečistotách zvyšuje výkon a pohybuje sa tam častejšie. Na prezentácii novinky sa ako najväčšia výhoda ukázala možnosť ovládať ju prostredníctvom telefónu. Môžete si nastaviť čas vysávania, alebo či má určitú plochu prechádzať viackrát, prípadne skontrolovať stav zásobníka na nečistoty. Výrazne to uľahčí používanie iRobota. Roomba 980 je však prémiový produkt, ktorého cena je vyššia než v prípade jeho predchodcu. Dostane ho za 999 eur.

 

 

Zdroj: style.hnonline.sk/

Leave A Comment