Juraj Kapuš (SK)

Juraj Kapuš (SK)

SOSA

Jakub Kapuš (29 rokov). V roku 2009 bol spoluzakladateľom Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA), v ktorej 5 rokov pôsobil na pozícii predsedu. Vďaka SOSA v roku 2015 slovenská vláda podpísala zmluvu s Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) a otvorila tak dvere slovenským firmám, univerzitám a vedeckým pracoviskám do európskeho kozmického programu. Je lídrom projektu 1. slovenskej družice skCUBE, ktorá čaká na svoj štart do kozmu už v tomto roku. V súčasnej dobe rozvíja medzinárodné spolupráce a zastupuje Slovensko v niektorých výboroch ESA a OSN.

Prezentácia: Využitie stratosférických sond ako platformy pre IoT

Anotácia

V dnešnej dobe sa kozmické technológie stávajú stále dostupnejšími. Dôkazom je aj 1. slovenská družica skCUBE, postavená združením SOSA jej partnermi. Do popredia sa dostávajú aj technológie súvisiace s pseudo-satelitmi, teda stratosférickými platformami, ktoré môžu vykonávať dlhodobé merania, alebo môžu vykonávať zber dát z IoT senzorov vo výškach od 15 do 35km.

Internet of Things and Smart cities

Zuzana Nehajová/ vedúca InnovEYtion Centre, Ernst&Young, Praha/Building up Digital Innovation Hubs to boost the digital innovation in the region Ludek Slouka/MasterCard Eduard Kačík/Lightech Jakub Kapuš/SOSA

Innovations and Internet of Things 2nd Day
READ MORE